Aktuell säljstatistik 2021: Områden

Blekinge [3136 sålda, 16 av 16 redovisade] Föregåande år 2021 Nästa år
Arrangör Område Typ Period Sålda
BroSö OK Sölvesborg/Bromölla CyP 15/04 - 30/09 459
OK Orion Promenadtrim Torhamns udde FoP 19/03 - 14/10 317
OK Orion Promenadtrim Kristianopel-Högasand FoP 31/03 - 14/10 173
OK Orion Promenadtrim Senoren FoP 16/04 - 14/10 245
OK Orion Promenadtrim Tromtö FoP 17/05 - 14/10 143
OK Orion Cykeltrim Jämjö-Ramdala CyP 10/05 - 14/10 147
OK Orion Promenadtrim Jämjö NO FoP 01/11 - 24/03 45
OK Orion Skattjakt Kristianopel FoP 30/10 - 31/10 130
OK Orion Promenadtrim Kristianopel FoP 09/10 - 09/10 40
OK Vilse 87 Blåsegyl, Olofström NaP 21/02 - 21/03 120
OK Vilse 87 Vargarundan, Rödhult Jämshög NaP 21/02 - 21/03 109
OK Vilse 87 Kullan, Vilshult NaP 20/03 - 01/06 200
OK Vilse 87 Ättestupan i Valhall, Olofström NaP 20/03 - 01/06 267
OK Vilse 87 Stenbrottet i Boafall NaP 01/06 - 01/08 153
OK Vilse 87 Olsanäset - Metallstugan, Olofström NaP 01/08 - 01/10 143
Ronneby OK Karlsnäs VeB 15/04 - 01/10 445
Bohuslän-Dal [468 sålda, 12 av 13 redovisade] Föregåande år 2021 Nästa år
Arrangör Område Typ Period Sålda
Eds SK Tavlans motionsgård NaP 15/05 - 15/09 60
Herrestads AIF Hafsten NaP 01/04 - 01/11 37
OK Kroppefjäll Vid OK-stugan i Dals Rostock NaP 17/05 - 30/09 75
Stenungsunds OK Stenungsunds tätort, södra delen NaP 01/05 - 30/09 76
Stenungsunds OK Stenungsunds tätort, södra delen FoP 01/05 - 31/10 76
Stigsökarna Sydväst Bengtsfors NaP 29/07 - 31/10 39
Stigsökarna Mellan Bengsfors o Mustadfors CyP 29/07 - 31/10 10
Stigsökarna Bengtsfors centrala delar. Tipsfrågor ingår KuP 29/07 - 31/10 6
Stigsökarna Bäckefors Natur/cykelpass NaP 29/07 - 31/10 2
Stigsökarna Dals Långed/Mustadfors (Centrumpass) NaP 29/07 - 31/10 2
Stångenäs AIS Gullmarsskogen/Fjälla NaP 01/04 - 15/08 54
Svanesunds GIF Svanesund NaP 01/06 - 30/09 31
Åmåls OK Hanebolskartan StJ 01/05 - 30/09 0
Dalarna [4126 sålda, 36 av 36 redovisade] Föregåande år 2021 Nästa år
Arrangör Område Typ Period Sålda
Bjursås OK Öster Bjursås - Rogsjön NaP 10/05 - 27/09 56
Bjursås OK Öster Bjursås - Rog CyP 10/05 - 27/09 46
Gagnefs OK Gagnef CyP 24/05 - 30/09 57
Gagnefs OK Mockfjärd CyP 24/05 - 30/09 33
Grangärde OK Nyhammar NaP 26/05 - 30/09 80
Grangärde OK Sunnansjö - Botberget NaP 26/05 - 30/09 80
Grövelsjöfjällens OK STF Jakobshöjden - Grövelsjön NaP 20/06 - 01/09 67
Grövelsjöfjällens OK Storsätern - Grövelsjön NaP 20/06 - 01/09 72
Grövelsjöfjällens OK Lövåsen - Grövelsjön NaP 20/06 - 01/09 67
Grövelsjöfjällens OK Nybo - Grövelsjön NaP 20/06 - 01/09 62
HJS-Vansbro OK Skålö CyP 15/05 - 26/09 36
HJS-Vansbro OK Äppelbo CyP 15/05 - 26/09 43
HJS-Vansbro OK Glatjärn/Uppsälje NaP 15/05 - 26/09 36
HJS-Vansbro OK Lindesnäs NaP 15/05 - 26/09 31
Horndals IF Horndal NaP 01/04 - 19/09 101
IFK Mora OK Venjan Venjans AIK NaP 26/06 - 30/08 16
IK Jarl Rättvik Centrum-Vinter FoP 22/02 - 31/05 70
Korsnäs IF OK Pumpen/Staberg NaP 19/04 - 25/09 199
Ludvika OK Laggarudden & Knutsbo NaP 15/05 - 30/09 194
Långshyttans AIK OK CP1 Stjärnsund-Långshyttan-Arkhyttan-Uppbo CyP 10/05 - 10/09 20
Långshyttans AIK OK CP2 max 5 km från Långshyttan CyP 10/05 - 10/09 22
Malungs OK Skogsmårdarna Idbäck- Jägra, Skeret NaP 14/05 - 18/09 133
Malungs OK Skogsmårdarna Myrflodammen, Sälen NaP 14/06 - 31/08 400
OK Kåre Myran Jämmerdalen NaP 01/05 - 30/09 467
OK Kåre Stångtjärn NaP 01/05 - 30/09 467
OK Kåre Falun CyP 01/05 - 30/09 467
OK Malmia Porkanäset + Öraberget NaP 01/06 - 30/09 60
Smedjebackens OK Uvberget + Långtjärnarna + Näbberget + Vanberget NaP 01/05 - 30/09 135
Stora Skedvi IK SOFF Kyrkberget, Stora Skedvi NaP 12/05 - 01/09 16
Stora Skedvi IK SOFF Stora Skedvi CyP 12/05 - 01/09 28
Svärdsjö SOK Svärdsjö - Bobrodden NaP 01/05 - 15/09 74
Säterbygdens OK vinter Säter stad NaP 01/01 - 31/03 200
Säterbygdens OK vinter Gustafs NaP 01/02 - 30/04 100
Säterbygdens OK Säter vår NaP 01/04 - 31/05 50
Ulriksbergs IK Fredriksberg-Säfsen NaP 13/05 - 30/09 61
Älvdalens IF OK Loka NaP 14/05 - 03/10 80
Gotland [431 sålda, 2 av 2 redovisade] Föregåande år 2021 Nästa år
Arrangör Område Typ Period Sålda
Visborgs OK Visby innerstd FoP 01/02 - 01/11 379
Visborgs OK Mellan väg 147 och 148 Skogsholm/Skogsgläntan östra Visby NaP 26/03 - 01/11 52
Gästrikland [64 sålda, 2 av 5 redovisade] Föregåande år 2021 Nästa år
Arrangör Område Typ Period Sålda
Hofors OK Lissjön / Bäcken NaP 03/05 - 30/09 0
Ockelbo OK Kul på hjul CyP 18/05 - 19/09 0
Ockelbo OK Gåstjärn NaP 18/05 - 19/09 0
Skutskärs OK Västanåskogen NaP 07/06 - 15/10 32
Skutskärs OK Skutskär FoP 07/06 - 15/10 32
Göteborg [2434 sålda, 15 av 15 redovisade] Föregåande år 2021 Nästa år
Arrangör Område Typ Period Sålda
FK Herkules Gunnebo-Lackarebäck NaP 01/04 - 31/10 201
Göteborg-Majorna OK Änggårdsbergen NaP 05/04 - 31/12 502
Göteborg-Majorna OK Getryggen NaP 01/05 - 17/09 115
Göteborgs SK Fräntorp NaP 15/03 - 30/11 54
IFK Göteborg orientering Delsjön NaP 01/02 - 31/12 246
IFK Göteborg orientering Skatås NaP 01/02 - 31/12 475
IK Uven Bunketorp, Lindome NaP 01/03 - 07/11 193
Lerums SOK VinterPasset Lerum och Gråbo 20/21 NaP 10/02 - 31/03 40
Lerums SOK Lerum med omnejd NaP 14/04 - 14/10 120
Lerums SOK Lerum med omnejd CyP 14/04 - 14/10 20
Tolereds Allmänna IK Hisingsparken Tuve NaP 01/04 - 28/11 155
Tolereds Allmänna IK Backa NaP 01/04 - 28/11 128
Tolereds Allmänna IK Skändla NaP 01/04 - 28/11 70
Tolereds Allmänna IK Svarte Mosse -Biskopsgården-Länsmansgården NaP 01/04 - 28/11 55
Tolereds Allmänna IK Torslanda NaP 01/04 - 28/11 60
Halland [1143 sålda, 9 av 12 redovisade] Föregåande år 2021 Nästa år
Arrangör Område Typ Period Sålda
FK Friskus-Varberg Varberg Norra CyP 01/05 - 26/09 194
FK Friskus-Varberg Åkulla NaP 01/05 - 26/09 211
Halmstad OK Tylösand - Möllegård NaP 01/04 - 31/10 0
Halmstad OK Galgberget, Halmstad NaP 01/04 - 31/10 0
IF Rigor Kungsbackaskogen-Varla NaP 10/05 - 30/09 15
Laholms IF Hökafältet, Mellbystrand NaP 06/06 - 30/09 179
OK Lindéna Haverdal/Vilshärad NaP 01/04 - 08/08 195
OK Lindéna Långasand NaP 01/04 - 08/08 146
OK Löftan Bua NaP 12/05 - 31/10 0
OK Nackhe Korndal-Nackhälle NaP 30/04 - 19/09 92
OK Nackhe Dagsås-Svartrå CyP 30/04 - 26/09 45
Ätrans IF Ätran NaP 10/06 - 10/08 66
Hälsingland [48 sålda, 1 av 1 redovisade] Föregåande år 2021 Nästa år
Arrangör Område Typ Period Sålda
Ljusdals OK Måga NaP 20/05 - 15/10 48
Jämtland-Härjedalen [102 sålda, 2 av 3 redovisade] Föregåande år 2021 Nästa år
Arrangör Område Typ Period Sålda
Bruksvallarnas IF Bruksvallarna NaP 07/07 - 16/08 0
Funäsfjällens SK Tänndalen NaP 15/06 - 01/10 80
Åsarna IK Åsarna NaP 19/06 - 31/08 22
Norrbotten [1549 sålda, 10 av 10 redovisade] Föregåande år 2021 Nästa år
Arrangör Område Typ Period Sålda
Bodens Bandyklubb OS Gruvberget NaP 01/06 - 31/08 44
IFK Kiruna Luossavaara & Kurravaara NaP 10/06 - 17/10 650
IFK Kiruna Luossavaara & Lombolo & Eiscat SkP 15/02 - 16/05 50
IFK Kiruna Abisko NaP 01/06 - 01/10 81
OK Sarven Dundret NaP 21/06 - 03/10 390
OK Vargen Rammelbergets friluftsområde NaP 28/06 - 30/09 20
Piteå IF Orienteringsklubb Ursberget NaP 01/06 - 31/08 67
Piteå IF Orienteringsklubb Pitholmsheden NaP 01/06 - 31/08 75
Piteå IF Orienteringsklubb Grisberget NaP 01/06 - 31/08 86
Seskarö IF Seskarö NaP 01/06 - 31/08 86
Örebro Län [2094 sålda, 28 av 28 redovisade] Föregåande år 2021 Nästa år
Arrangör Område Typ Period Sålda
Almby IK Markaskogen NaP 06/05 - 30/09 58
Almby IK Sörbyskogen NaP 06/05 - 30/09 58
Almby IK Sommarro NaP 06/05 - 30/09 59
Almby IK Centrala Örebro FoP 06/05 - 30/09 159
Askersunds OK RÖNNESHYTTA NaP 01/05 - 15/09 140
Askersunds OK VÄST OCH ÖST ASKERSUND CyP 01/05 - 15/09 160
Fellingsbro GOIF Fellingsbro Käglan NP1 NaP 01/04 - 30/09 150
Fellingsbro GOIF Fellingsbro Käglan NP2 NaP 01/05 - 30/09 86
Hagaby GoIF Örebro Lillån/Vena NaP 04/04 - 30/09 100
Hagaby GoIF Örebro Cykelpass Örebro CyP 20/04 - 30/09 70
Hagaby GoIF Örebro Ånnaboda NaP 16/05 - 30/09 35
KFUM Örebro OK Rusakulan NaP 01/05 - 30/09 33
KFUM Örebro OK Markabäcken NaP 01/05 - 30/09 33
KFUM Örebro OK Karlslund NaP 01/05 - 30/09 50
KFUM Örebro OK Ekersskogen NaP 01/05 - 30/09 40
Lindebygdens OK Fritidsbyn NaP 15/05 - 30/09 95
Lindebygdens OK Björkhyttan CyP 15/05 - 30/09 95
OK Alferna Klockhammar NaP 24/05 - 30/09 10
OK Järnbärarna Finnkullberget NaP 19/04 - 30/09 75
OK Järnbärarna Laxtjärn NaP 19/04 - 30/09 78
OK Järnbärarna Svartviks Gruvor KuP 20/05 - 30/09 28
OK Järnbärarna Djäkens NaP 22/07 - 30/09 31
OK Milan Norr om Nora NaP 24/04 - 30/09 92
OK Milan Runt Nora CyP 24/04 - 30/09 66
OK Milan Söder om Nora NaP 14/06 - 30/09 35
OK Tisaren Kvarntorpshögen NaP 03/05 - 27/09 114
OK Tisaren Kumla/Hallsberg CyP 03/05 - 27/09 84
OK Tisaren Hallsberg FoP 03/05 - 27/09 60
Skåne [5244 sålda, 29 av 29 redovisade] Föregåande år 2021 Nästa år
Arrangör Område Typ Period Sålda
FK Boken Spjutserödsbladet NaP 26/02 - 03/05 134
FK Boken Perstorp kommun CyP 04/05 - 18/09 120
FK Boken Naturpasset Julspecial 2021 NaP 15/12 - 30/01 68
FK Göingarna Trollabackarna, Glimåkra NaP 01/01 - 31/01 3
FK Göingarna Broby NaP 01/01 - 31/01 1
FK Göingarna Hanaskog NaP 01/01 - 31/03 3
FK Göingarna Knislinge Centrum NaP 01/01 - 31/03 13
FK Göingarna Immeln Norra nr 2 NaP 01/01 - 31/03 3
FK Göingarna Sibbhult NaP 01/01 - 31/03 2
Frosta OK Mjälaströ NaP 25/03 - 09/08 60
Hästveda OK Hästveda CyP 10/05 - 31/08 96
IS Kullen Kullaberg NaP 01/06 - 30/09 266
IS Skanne Björnekullakartan NaP 20/03 - 15/06 187
Lunds OK Lund FoP 01/06 - 24/10 2300
Lunds OK Skrylle NaP 01/06 - 31/10 200
Malmö OK Bokskogen NaP 01/04 - 31/05 80
OK Gynge OSBY: Kälsved - Drivebro NaP 01/04 - 31/07 100
OK Gynge Lönsboda: Nya Kyrkogården NaP 01/04 - 31/07 100
OK Gynge Visseltofta-Osby CyP 01/05 - 15/08 400
OK Gynge Lönsboda CyP 01/05 - 18/08 300
OK Gynge Hjärtasjön Lönsboda NaP 06/06 - 01/10 100
OK Kompassen Vedby Strövområde NaP 01/04 - 15/08 64
OK Kompassen Skytteskogen NaP 01/04 - 15/08 70
OK Tyringe Skälsböke NaP 27/03 - 09/05 145
OK Tyringe Tyringe CyP 29/05 - 29/08 69
Ystads OK Ystads Sandskog NaP 02/07 - 01/12 25
Ystads OK Ystad stad NaP 02/07 - 30/09 35
Örkelljunga FK Lärkesholm - Ånalt NaP 28/04 - 08/08 150
Örkelljunga FK Örkelljunga med omnejd CyP 28/04 - 08/08 150
Småland [4091 sålda, 37 av 37 redovisade] Föregåande år 2021 Nästa år
Arrangör Område Typ Period Sålda
Alvesta SOK Hanaslöv/Spånen NaP 13/05 - 05/09 59
Alvesta SOK Moheda/Torpsbruk KuP 13/05 - 05/09 107
Alvesta SOK Slätthög socken KuP 24/06 - 05/09 24
Bodafors OK Bodafors med omnejd NaP 29/05 - 29/08 56
Bodafors OK Bodafors med omnejd CyP 29/05 - 29/08 64
Bodafors OK Bodafors med omnejd FoP 29/05 - 29/08 69
Bottnaryds IF Bottnaryds närområde. NaP 13/06 - 05/09 58
Bredaryds SOK Vita rör Kulltorp NaP 11/04 - 31/10 48
Eksjö SOK Eksjö stad med närområde CyP 15/06 - 30/09 105
FK Finn Ljungby Syd /sydväst NaP 01/06 - 31/08 173
Forserums SOK Forserum-Äng-Lunnestorp-Kansjö CyP 10/04 - 19/09 90
Kexholms SK Åseda / Björkåkra NaP 06/05 - 10/09 80
Lessebo OK Högehall, Strömbergshyttan NaP 01/05 - 30/09 36
Lessebo OK Kosta NaP 01/05 - 30/09 11
Lessebo OK Hovmantorp CyP 01/05 - 30/09 25
Lessebo OK Lessebo CyP 01/05 - 30/09 11
Lessebo OK Kosta CyP 01/05 - 30/09 11
Målilla OK Målilla NaP 01/07 - 20/09 13
Målilla OK Målilla/Gårdveda/Mörlunda CyP 01/07 - 20/09 17
Målilla OK Järnforsen NaP 01/07 - 20/09 11
Nybro OK Svartbäcksmåla NaP 01/04 - 30/09 125
Nybro OK Nybro Kommun CyP 01/04 - 30/09 189
Nybro OK Nybro Stad Hut 03/05 - 31/10 740
Nybro OK Böda Sand - Ramsnäs NaP 11/06 - 05/09 108
Nässjö OK Lövhult-Bänarp/Träslända NaP 01/05 - 15/09 118
Nässjö OK Nässjö-Anneberg-Ormaryd CyP 01/05 - 15/09 185
OK Gisle Hestra-Isaberg NaP 10/04 - 01/09 160
OK Gisle Gislaved NaP 17/04 - 01/09 40
Sol Tranås Promenadtrim 2021 omgång 1, i Tranås med omgivning FoP 11/03 - 30/09 282
Sol Tranås Promenadtrim 2021 omgång 2, Tranås stad, centrum FoP 01/05 - 30/09 199
Sol Tranås Cykeltrim 2021 - omgivningarna runt Tranås CyP 31/05 - 30/09 286
Sol Tranås Naturpasset, Illernreservatet NaP 29/06 - 30/09 85
Torsås OK Söderåkra-Övraby NaP 04/05 - 10/08 36
Värend GN OL Naturpasset på cykel nordost om Växjö CyP 01/05 - 30/09 83
Västerviks OK Gränsö NaP 01/07 - 30/09 5
Växjö OK Bokhultet, Samt cykel OL söder om stan NaP 01/05 - 15/09 328
Ålems OK Långehäll, Blomstermåla NaP 31/03 - 20/09 54
Stockholm [11349 sålda, 45 av 45 redovisade] Föregåande år 2021 Nästa år
Arrangör Område Typ Period Sålda
Attunda OK Norra Järvafältet NaP 14/04 - 31/10 185
Attunda OK Södra Järvafältet NaP 14/04 - 31/10 146
Attunda OK Rösjön NaP 14/04 - 31/10 173
Attunda OK Törnskogen NaP 14/04 - 31/10 167
Bromma-Vällingby SOK Grimsta, Vällingby NaP 20/04 - 31/10 276
Bromma-Vällingby SOK Judarn NaP 20/04 - 31/10 235
Bromma-Vällingby SOK Ålsten NaP 20/04 - 31/10 208
Bromma-Vällingby SOK Kärsön NaP 20/04 - 31/10 274
Enebybergs IF Rinkebyskogen. Altorp NaP 01/05 - 31/10 314
Gustavsbergs OK Gustavsberg Norra NaP 27/03 - 30/09 267
Haninge SOK Rudan, Handen NaP 23/04 - 10/10 174
Haninge SOK Handen/Jordbro NaP 23/04 - 10/10 83
Haninge SOK hela Haninge CyP 23/04 - 10/10 68
IFK Enskede Ågesta NaP 20/03 - 26/09 215
IFK Lidingö SOK Grönsta Gärde NaP 15/04 - 31/10 30
IFK Lidingö SOK Långängen NaP 15/04 - 31/10 30
IFK Lidingö SOK Grönsta Gärde CyP 15/04 - 30/09 17
IFK Tumba SOK Tumba-Lida NaP 01/05 - 31/10 139
IFK Tumba SOK Salem-Rönninge NaP 01/05 - 31/10 114
Järfälla OK Viksjö NaP 15/04 - 15/10 250
Järfälla OK Ängsjö friluftsområde NaP 15/04 - 15/10 130
Järfälla OK Lillsjön & Råbyskogen/Broskogen NaP 15/04 - 15/10 110
Järfälla OK Cykelpasset CyP 15/04 - 15/10 120
Järla Orientering Nacka-reservatet, Sicklaön, Orminge, Fisksätra/Saltsjöbaden och Älta StJ 07/04 - 15/11 1897
Järla Orientering Hellasgården NaP 01/06 - 15/11 335
Järla Orientering Nyckelviken NaP 01/06 - 15/11 315
Järla Orientering Saltsjö-Duvnäs NaP 01/06 - 15/11 305
Mälarö SOK Jungfrusundsåsen NaP 01/06 - 15/10 60
Nynäshamns OK Lövhagen NaP 01/05 - 02/10 181
OK Älvsjö-Örby Älvsjöskogen NaP 15/04 - 31/10 772
OK Österåker Domarudden och Garnsviken NaP 01/05 - 31/10 68
Skarpnäcks OL Norra Djurgården och Lill-Jansskogen NaP 25/03 - 23/10 735
Skogsluffarnas OK Nackareservatet NaP 10/04 - 31/10 837
Snättringe SK Källbrink/Gömmaren NaP 02/05 - 30/09 176
Sundbybergs IK Ursvik NaP 01/04 - 30/11 356
Söders-Tyresö Alby-Barnsjön NaP 12/06 - 31/10 159
Söders-Tyresö Telegrafberget NaP 14/06 - 31/10 99
Tullinge SK Botkyrka CyP 01/04 - 25/10 130
Täby OK Skavlöten NaP 04/01 - 30/04 20
Täby OK Skavlöten-Hägernäs NaP 26/04 - 31/10 188
Täby OK Ensta-Gullsjön NaP 26/04 - 31/10 148
Täby OK Skarpäng NaP 26/04 - 31/10 120
Täby OK Täby kyrkby NaP 26/04 - 31/10 104
Täby OK Skavlöten NaP 27/11 - 30/04 19
Waxholms OK Tenö och NV Bogesund NaP 01/05 - 15/10 600
Södermanland [1459 sålda, 13 av 16 redovisade] Föregåande år 2021 Nästa år
Arrangör Område Typ Period Sålda
Eskilstuna OL Vilsta skogen NaP 15/04 - 30/09 194
Nyköpings OK Hållet och Ryssbergen NaP 15/04 - 30/09 200
OK Grip Mariefred NaP 31/05 - 30/08 22
OK Hällen Stigtomta NaP 30/04 - 05/09 0
OK Måsen Femöre NaP 01/04 - 30/09 163
OK Måsen Brannäs NaP 01/04 - 30/09 163
OK Tjärnen Hälleforsnäs NaP 15/05 - 15/08 61
OK Tor Nybyskogen NaP 29/03 - 12/09 43
Strängnäs-Malmby OL Strängnäs, Stadsskogen NaP 15/04 - 10/10 68
Södertälje IF Venjan NaP 26/06 - 30/08 0
Södertälje-Nykvarn OF Tveta Friluftsgård NaP 06/05 - 31/10 132
Södertälje-Nykvarn OF Perhagen NaP 06/05 - 31/10 102
Södertälje-Nykvarn OF Nykvarn NaP 06/05 - 31/10 163
Södertälje-Nykvarn OF Malmsjön-Lina NaP 06/05 - 31/10 122
Vingåkers OK Ödesäng NaP 12/07 - 31/08 0
Ärla IF Ärlaåsen CyP 01/06 - 31/08 26
Uppland [608 sålda, 8 av 11 redovisade] Föregåande år 2021 Nästa år
Arrangör Område Typ Period Sålda
IF Thor Stadsskogen NaP 05/05 - 30/09 60
IF Thor Hammarskog NaP 05/05 - 30/09 34
OK Linné Nåsten NaP 01/05 - 30/09 0
OK Linné Stadsskogen NaP 01/05 - 30/09 0
OK Linné Södra Uppsala NaP 01/05 - 30/09 0
Rasbo IK Rasbo-Storvreta NaP 19/04 - 31/10 89
Rimbo SOK Kråkhättan NaP 01/05 - 25/09 40
Rimbo SOK Stora Gransjön CyP 01/05 - 25/09 75
Upsala IF N Lunsen NaP 15/03 - 30/09 117
Upsala IF Högstaåsen NaP 15/03 - 30/09 68
Vallentuna-Össeby OL vallentuna ip, Angarn, Össeby ip NaP 09/04 - 01/11 125
Värmland [2921 sålda, 14 av 14 redovisade] Föregåande år 2021 Nästa år
Arrangör Område Typ Period Sålda
Degerfors OK Lidetorpsmon/Råbäck NaP 17/04 - 30/08 150
Deje SF Deje Hut 24/04 - 02/10 365
Deje SF Östra Deje CyP 24/04 - 02/10 151
IK Vikings OK Sunnemo NaP 09/05 - 24/09 24
IK Vikings OK Östra Sund NaP 09/05 - 24/09 93
IK Vikings OK Ekshärad NaP 09/05 - 24/09 93
Kristinehamns OK Hultet NaP 01/05 - 30/09 224
Kristinehamns OK Harberget NaP 01/05 - 30/09 224
Kristinehamns OK Björkvallen NaP 01/05 - 30/09 222
Lesjöfors SK Smedgårdsberge NaP 01/05 - 30/09 102
OK Fryksdalen Valberget NaP 26/04 - 12/09 550
OK Fryksdalen Gräsberget NaP 29/06 - 13/08 50
Sisu Forshaga SK Forshaga Hut 24/04 - 02/10 502
Årjängs OK Orrfjället NaP 01/05 - 30/09 171
Västerbotten [678 sålda, 14 av 19 redovisade] Föregåande år 2021 Nästa år
Arrangör Område Typ Period Sålda
Högåkers OK Hörnefors CyP 02/06 - 30/09 10
Högåkers OK Nordmaling CyP 02/06 - 30/09 30
Högåkers OK Håknäs, Olofsfors, Ava NaP 02/06 - 30/09 30
IFK Umeå Gammlia Hissjö Flurkmark Nydala KFUM NaP 08/05 - 30/09 0
Lycksele IF Furuvik, Lycksele NaP 24/05 - 30/08 0
Lycksele IF lycksele stad med omnejd CyP 20/05 - 29/08 0
Robertsfors IK Ånäset NaP 01/06 - 10/10 27
Robertsfors IK Aftonmora NaP 01/06 - 10/10 9
Robertsfors IK Bygdeå NaP 01/06 - 10/10 19
Robertsfors IK Åkullsjön NaP 01/06 - 10/10 23
Robertsfors IK Långsjön NaP 01/06 - 10/10 20
Robertsfors IK Ratuvik/Dalkarlså NaP 01/06 - 10/10 19
SK Björnen Vindelforsarnas naturreservat NaP 15/05 - 15/09 50
SK Björnen Hjukenåsarnas naturreservat NaP 15/05 - 15/09 50
Skellefteå OK Bjuröklubb NaP 11/05 - 30/09 120
Skellefteå OK Sjungande dalen NaP 11/05 - 30/09 170
Skellefteå OK Anderstorp NaP 11/05 - 30/09 101
Vännäs OK Vännäs/Vännäsby NaP 16/06 - 30/09 0
Vännäs OK Vännäs/Vännäsby CyP 15/06 - 30/09 0
Västergötland [3301 sålda, 25 av 29 redovisade] Föregåande år 2021 Nästa år
Arrangör Område Typ Period Sålda
Bredareds IF Bredared NaP 05/04 - 30/09 96
Falköpings AIK OK Mösseberg syd NaP 27/04 - 20/09 180
Främmestads IK Nossebro med omnejd CyP 01/04 - 30/09 350
Främmestads IK Grästorp med omnejd CyP 01/04 - 30/09 400
Gällstadbygdens SOK Gällstadbygdens sok CyP 01/06 - 31/10 0
Hjobygdens OK Högaliden NaP 12/05 - 15/08 30
Hjobygdens OK Fotopass Hjo stad FoP 12/05 - 30/09 74
IK Gandvik Petersburg NaP 23/04 - 15/08 62
Lidköpings VSK Råda NaP 05/05 - 30/09 135
Lidköpings VSK Ågårdsskogen NaP 05/05 - 30/09 135
Lidköpings VSK Vinninga NaP 05/05 - 30/09 135
OK Flundrehof Smörsjön-Lipered i Sjuntorp NaP 27/03 - 26/09 60
OK Flundrehof Upphärad 1 NaP 15/04 - 01/09 35
OK Mark Dräggsjön / Två Skyttlar NaP 03/05 - 30/09 0
OK Mark Örby spårcentral / Skute NaP 03/05 - 30/09 0
OK Skogsstjärnan Slätte / Moskogen / Källebacken NaP 15/05 - 15/09 195
OK Skogsvargarna Södra Hunneberg NaP 01/04 - 30/09 136
OK Tranan Söder om Kroksjön, Valhyltan NaP 01/04 - 31/08 344
OK Tranan Tranemo samhälle FoP 01/06 - 31/08 59
OK Tranan Ljungsarp NaP 03/05 - 15/08 51
OK Tranan Tranemo kommun, större område, mer info kommer CyP 01/06 - 30/09 70
Ryda SK Almesåsens motionscenter, Ryda NaP 03/05 - 30/09 97
Ryda SK runt Vara, St Levene, Jung, Tråvad och Arentorp CyP 03/05 - 30/09 111
Rydboholms SK Rydboholms SK NaP 22/06 - 03/10 33
Skene Sim o IS Hedgärdessjön NaP 01/05 - 30/09 67
SOK Träff Karlsborgs Fästning NaP 15/05 - 15/09 40
Tidaholm SOK Sisu Tidaholm CyP 01/06 - 15/09 165
Tidaholm SOK Sisu Hellidsberget NaP 01/05 - 15/09 241
Ulricehamns OK Ulricehamn CyP 10/05 - 30/09 0
Västmanland [2257 sålda, 8 av 9 redovisade] Föregåande år 2021 Nästa år
Arrangör Område Typ Period Sålda
Arboga OK Jäder + Södra Skogen NaP 01/04 - 27/06 242
Arboga OK Södra Skogen Teknikbacken NaP 01/08 - 26/09 123
Norbergs OK Romtjärn / Prostudden NaP 02/05 - 30/09 237
Norbergs OK Norberg Östra/Norra CyP 02/05 - 30/09 318
OK Hedströmmen Borntorpet,Källfallet och Färna NaP 01/06 - 30/09 0
Surahammars SOK Lindmuren NaP 01/04 - 31/05 70
Vandrarringen Västerås cykelvägar CyP 01/04 - 30/09 565
Västerås SOK Björnö NaP 01/04 - 03/10 384
Västerås SOK Hökåsen/Tillberga NaP 01/04 - 03/10 318
Östergötland [884 sålda, 10 av 10 redovisade] Föregåande år 2021 Nästa år
Arrangör Område Typ Period Sålda
Boxholm-Mjölby OL Österskogen NaP 01/05 - 19/09 173
OK Denseln Mårängens Bad & Camping, Skärblacka NaP 01/05 - 15/08 40
OK Kolmården Marmorbruket FoP 30/04 - 03/10 35
OK Kolmården Arkösund FoP 30/04 - 03/10 30
OK Kolmården Älgsjön NaP 30/04 - 03/10 128
OK Kolmården Lillsjön NaP 30/04 - 03/10 153
OK Kolmården Arkösund NaP 30/04 - 03/10 40
Söderköpings OK Albogaskogen NaP 11/04 - 31/08 250
Tjällmo-Godegårds OK Borensberg NaP 15/05 - 15/09 19
Tjällmo-Godegårds OK Tjällmo NaP 23/05 - 10/08 16